Primire de noi membri

DSC_0020

Eforturile de păstrare a membrilor trebuie să fie o prioritate a fiecărui club. Prin întâlniri regulate se pot determina punctele tari și cele slabe ale clubului. Asigurarea că membrii sunt informațiimplicați și li se recunosc meritele duce la creșterea satisfacției în club.

Creșterea numărului de membri:

•          Asigură viitorul organizației

•          Noi membri aduc idei noi

•          Crește oportunitatea de a servi

•          Descoperă noi lideri

In acest sens, atragerea de noi membri constituie una din prioritatile planului de leadership pentru Board-ul Clubului pentru anul rotarian 2013-2014 . Cea mai buna dovada, simtul selectiv a inceput sa functioneze, nu ne-am lasat impresionati de cantitatea cererilor, ci de calitatea celor le scriu. Astfel, primul semestru se caracterizeaza prin atragerea a 6 noi membri :

• 18.09.2013 – Pricop Roxana Elena – o premiera : prima doamna membra a RC Piatra Neamt 2005 !
  • 25.08.2013 – Roca Catalin
  • 02.09.2013 – Barb Ciprian
  • 09.10.2013 – Marghidan Victor Alin
  • 16.10.2013 – Aursulesei Ciprian Constantin
  • 30.10.2013 – Jucan Adrian Gabriel

Au fost alesi membri ai Rotary Club Piatra Neamt 2005 pentru ca si ceilalti Rotarieni considera ca sunt lideri in zona lor specifica de activitate si pentru ca manifesta aceleasi calitati ale mintii si inimi potrivite pentru a interpreta si impartasi idealurile Rotary .

Comunitatea va cunoaste si va judeca Rotary prin intruchiparea in fiecare dintre acesti noi colegi, stim ca principiile si organizatia noastra vor fi in siguranta cu ei .

Bine-ati venit !