Ceremonia de preluare a mandatului de Presedinte

2013 Laurentiu predare ciocan - 1

Un moment important in viata fiecarui Club il reprezinta ceremonia care marcheaza finalul mandatului unui  presedinte, respectiv inceputul unui nou mandat. Un moment cu o incarcatura speciala, un moment de bilant in care este prezentata  si  evidentiata munca  desfasurata de echipa de conducere cu sprijinul intregului Club timp de un an de zile. Ocazie deosebita pentru a celebra realizarile, de a face analize,  si a multumi tuturor pentru contributia lor. In acelasi timp, o oportunitate pentru noul presedinte de a-si prezenta echipa de conducere (board-ul) pentru urmatorul an, de a comunica Clubului planul de leadership pentru noul an rotarian .

In acest context special este bine ca membrii Clubului sa aiba in vedere si sa cunoasca faptul ca Presedintele Clubului trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii :

1. trebuie sa fie in masura sa conduca Clubul si trebuie sa acorde incredere si atentie celorlalti membri
  2. trebuie sa participe dupa alegerea sa la seminaul pentru presedinti (PETS) in cadrul districtului si la adunarea pe district si sa fie pregatit sa dedice conducerii si Clubului sau, timpul si efortul necesar
  3. el ar trebui, ca inainte sa fie ales ca presedinte, sa fi exercitat o alta functie, care l-a pregatit pentru functia lui de presedinte
  4. el  ar trebui sa fi fost membru al conducerii sau membrul unei sau mai multor comisii sau sa fii avut functia de secretar de Club
  5. el  trebuie sa fi participat la cel putin o conferinta pe district
  6. el ar trebui sa cunoasca foarte bine redactarea si statutul Clubului sau

2013 Laurentiu predare ciocan - 2

Anul rotarian 2012-2013 a marcat un alt episod important in viata Clubului nostru . Un an care a reprezentat un pas important in consolidarea Clubului ca entitate, ca echipa, in continuarea demersului  de stabilire a propriei identitati .

Felicitari Laurentiu Virgil Campeanu, pentru munca depusa si pentru realizari !

Urmeaza un nou an rotarian – 2013-2014, cu noi provocari, cu si mai multe asteptari .

Succes noului Presedinte, Sever Dumitru Ciubuca !